Xiaomi, MIUI defterini resmen kapattı!

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde MIUI’ı bırakacağını ve HyperOS isimli yeni işletim sistemine geçeceğini duyurmuştu. Şirket, MIUI işletim sisteminin geçmişten günümüze olan evrimini eğlenceli bir şekilde aktardı.

Böylelikle Xiaomi, MIUI’ı resmen arkada bırakılmış ve HyperOS’e geçilmiş oldu

Akıllı telefon pazarının Çin menşeli devi Xiaomi, Android üzerine kurulu MIUI isimli arayüzüne veda edeceğini ve HyperOS isimli yine Android üzerine inşa edilmiş işletim sistemini kullanacağını duyurmuştu.

Şirket, geride bıraktığı işletim sistemini anmak adına, yayınlandığı ilk günden bugüne kadar MIUI’in geçirdiği evrimsel süreci kısa bir video olarak YouTube’da paylaştı. Yukarıdan izleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi her ne kadar temel Android sistemi üzerine inşa edilmiş olsa da MIUI, gerek tasarımsal gerekse özellikler olarak pek çok farklılık sunuyordu. Ancak kabul edelim, telaffuz etmesi biraz zordu.

Xiaomi’nin HyperOS’e geçiş yapması sadece bu açıdan değil, yeniden markalandırma açısından da faydalı olacak zira şirket, bu yeni imajın pozitif dönüşleri olacağını düşünüyor.

Dilerseniz 2024 yılının başında HyperOS güncellemesi alacak olan Xiaomi ve Redmi telefon modellerine aşağıdaki ilgili içeriğimizden göz atabilirsiniz.

Bir Xiaomi veya Redmi cihaza sahipseniz, MIUI’dan mutlu muydunuz? Değişecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Telefonunuz HyperOS güncellemesini alacak modeller arasında yer alıyor mu? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x