Lenovo, hatalı ürününü geri çağırma kararı aldı

Lenovo, yangın tehlikesi nedeniyle ürettiği bir ürünü geri çağırma kararı aldığını duyurdu. Söz konusu ürün Lenovo USB-C Laptop Güç Bankası ve geri çağırma işlemi başlatılmış durumda. Şirket, etkilenen güç bankası ünitelerinin Aralık 2021 ve Haziran 2022 arasında üretildiğini belirtiyor. Güç bankasının parça numarası 40ALLG2WWW olarak belirlenmiş.

Söz konusu etkilenen Lenovo güç bankası, piyasaya sürüldüğünde ABD dahil olmak üzere birçok pazarda satılmıştı. Güç bankasındaki sorun, cihazın içindeki vidaların gevşeyebilmesi, bu da kısa devre ve lityum iyon pilin aşırı ısınmasına yol açabileceği yönünde. Lityum iyon piller birçok elektronik cihazın ayrılmaz bir parçası olmakla birlikte yangın riskleri de taşıyor. Pil, hava ile şiddetli bir şekilde tepkimeye girebilir ve bu da yangına neden olabilecek kadar çok ısı üretebilir.

Lenovo, hatalı ürününü geri çağırma kararı aldı

Lenovo USB-C Laptop Güç Bankasının geri çağırma ölçeği Lenovo tarafından belirtilmemiş. Bu tür bir güç bankasına sahip kullanıcıların cihazlarını kontrol etmeleri ve derhal kullanmayı durdurmaları isteniyor. Lenovo, belirtilen güç bankasının sahiplerinden cihazın seri numarasını girerek, tespit edilirse yerine yenisini talep etmelerini istiyor. Kullanıcıların, etiketin net ve okunaklı bir fotoğrafını göndermeleri ve kargo ile iletişim bilgilerini sağlamaları gerekecek.

Ayrıca, eski güç bankasının mevcut yerel yönetmeliklere uygun şekilde imha edilmesi gerekiyor. Lenovo, eski cihazın, lityum pillerin güvenli imhası ile ilgili tüm uygulanan yerel, eyalet ve federal yasalara, yönetmeliklere ve rehberliklere uygun olarak lityum pilleri kabul eden bir tesiste imha edilmesi gerektiğini tavsiye etti. Lenovo, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik’teki müşteriler için bir iletişim listesi sağladı. Geri çağırma hakkında daha fazla bilgi Lenovo’nun web sitesinden alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x