İmamoğlu: Milletin işini, milletten gizleyerek yapamazsınız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurum olarak yaklaşık 50 kalem ihtiyacına katkı sundukları Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Alibeyköy Cemevi ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Alibeyköy Cemevi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı dede Hüseyin Güzelgül tarafından karşılanan İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

“GEÇMİŞTE EKSİKLİK VARDI”

İmamoğlu, “Cemevlerimize ne yapıyorsak, sorumluluğumuz gereği yapıyoruz. Bu, bizim için ekstra bir durum değil, olması gereken. Geçmişte eksiklik vardı, şimdi tamamlamaya gayret ediyoruz. Daha da yapacaklarımız var. Keşke bu iş daha da düzenli hale gelse. Cemevlerimizin bir kısım problemlerini, sıkıntılarını biliyoruz. Çözebildiklerimiz var, çözebileceklerimizle ilgili attığımız adımlar var. Bir de tabii daha genel olarak çözülmesi gereken sorunları var cemevlerimizin. Bu bağlamda, biz hem yönetim olarak hem siyasi yol arkadaşlarımızla birlikte son derece hassasız. Eksikleri tariflemiştiniz. Çoğunun bitmiş olması sevindirici. Diğerlerin de arkadaşlarım toparlarlar” dedi.

“KATKI SUNACAĞINIZ HER BİR BRİKETİ, ALEVİLERİN GÖNLÜNE KURULMUŞ SAYIYORUZ”

Alibeyköy Cemevi’nin bölgenin en büyük cemevi olduğunu ve bağışlarla yapıldığını aktaran dede Güzelgül de duygularını şu sözlerle dile getirdi:

* “Ama artık kalan işler için halkın da gücü kalmadı. Sizlerin buraya katkı sunacağı her bir briketi, Alevilerin gönlüne kurulmuş sayıyoruz. Bugüne kadar Alevilerin İstanbul’da yoğunlukta yaşamasına rağmen, hiçbir şey göremedik. Sizlere ve yönetiminize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sizin de hizmetleriniz daim olsun. Geçen seçimde de bir araya gelmiştik. Yine dua istemiştiniz. (İmamoğlu: Duayı hep istiyoruz.) İnşallah tekrar başaracağız hep birlikte. Birlik önemli, sevgi önemli, güzel ahlak önemli. Zaten bütün kültürler, bütün inançlar, güzel ahlak ve sevgi üzerine var olmuş, varlığını onun üzerinde sürdürüyor. Olması gereken de budur. Bu da sizlerde mevcuttur. Yönetiminizde de mevcuttur. Sağ olsunlar, bizi yalnız bırakmadılar.”

“KUSURA BAKMAYIN” DİYEREK VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

İmamoğlu, cemevi binası incelemesini tamamladıktan sonra, ibadethane bahçesinde kendisini bekleyen kalabalık bir vatandaş topluluğuna kısa bir konuşma yaptı. Sözlerine, “Kusura bakmayın” diyerek başlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

* “Ben aslında, burada yapılan hizmetlerle ilgili bilgi almaya geldim. Hem Sayayolu Caddesi’ni, yapılan işle ilgili kontrolünü yapacaktım hem de geçen, 1,5 ay önce, Hüseyin Dede’mizin cemevi ile ilgili istekleri olmuştu, ekiplerimizi yönlendirmiştik. Aslında bugün benim buraya bir şantiye ziyaretim söz konusuydu ama teveccühte bulundunuz ve buraya eşlik ettiniz. Gördüğümüz kadarıyla, işler yolunda gidiyor. Yaptığımız iş, milletin işi. Milletin işini, milletten gizleyerek yapamazsınız.

* Tam aksine onlarla konuşarak, onlarla düşünerek yürüyoruz. Her aklı önemsiyoruz. Bu aklın, tek kişilik aklın fayda vermeyeceğini, milletin aklıyla hareket etmenin, bu milleti en güzel günlere kavuşturacağını biliyoruz. Milletimizin bir ferdini bile dert edinmeyi, hangi inançta, hangi yaşam biçiminde olursa olsun, her yaşam biçimine, her inanca saygılı olmak bizim temel şartımızdır. Onlara hizmet etmek temel şartımızdır. Tabii şimdi seçim yaklaşıyor. Yine geleceğiz.

* Seçime dönük düşüncelerimizi Eyüpsultan, diğer ilçeler, cemevlerimiz, diğer ibadethaneler… Neresi olursa olsun; gideceğiz, vatandaşımızla dertleşeceğiz, dertlerimizi anlatacağız. Bugünü lütfen bir şantiye ziyareti gibi kabul edin. Yapılan bir kısım işlerin cemevindeki kontrolü gibi kabul edin lütfen. Daha sonra geleceğiz, şikayetleri dinleyeceğiz, çözümlerimizi anlatacağız. Sizlerin arasında yine yerel seçime doğru duygu ve düşüncelerimizi paylaşıyor olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x