Bakanlık çalışanı yardım götürdüğü kadını taciz etti: Terfi ettirildi!

Konya’da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanın patates ve soğan yardımı götürdüğü ihtiyaç sahibi kadını taciz ettiği ve ardından da müdür yapılarak ödüllendirildiği ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı‘nın haberine göre, 28 Mayıs 2021 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda ‘Hizmet görevlisi’ unvanı ile çalışan Mehmet Ölmez, vakfa başvurarak yardım talebinde bulunan M.D. isimli kadının evine patates ve soğan yardımı götürdü. Ardından elini yüzünü yıkama bahanesiyle kadının evine girdi. Ölmez’in üslup ve tavırlarına tepki gösteren kadın, Ölmez’i evinden kovdu.

Ölmez hakkında suç duyurusunda bulunan M.D., daha önce de sokakta Ölmez’in tacizine maruz kaldığını anlattı.

PARA TEKLİFİ İDDİASI

Ölmez’i çalıştığı kuruma şikâyet etmesine rağmen bir adım atılmadığını ve hatta Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müdür yapılarak terfi ettirildiğini söyledi.

Ardından Seydişehir Asliye Ceza Mahkemesi’nde Mehmet Ölmez hakkında “Kamu görevlisinin sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel taciz” suçundan dava açıldı. Ölmez, mahkeme suçlamaları reddetse de M.D.’nin kızı da tacize tanık olduğunu anlattı. Dinlenen tanıklar, “Mehmet Ölmez’in taciz ettiği kadına şikâyetçi olmaması için para teklif ettiğini” de söyledi.

Mahkeme, 15 Kasım 2023 tarihinde Ölmez’e iki defa işlediği “cinsel taciz” suçu için sadece 5 bin 400 TL adli para cezası verdi, hükmün açıklanmasını da geriye bıraktı.

‘YANLIŞ ANLAŞILMA’ DEMİŞLER

AKP’li Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a yakınlığıyla da bilinen Ölmez için Konya Valiliği tarafından açılan soruşturmanın ise kapatıldığı anlaşıldı. Yavuz Ünüvar tarafından yürütülen soruşturmanın “Olayın bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu” ifadeleriyle kapatılarak bir skandala imza atıldığı anlaşıldı.

Mağdur kadının avukatı ve CHP Meclis üyesi Hikmet Balcı, “Sanığın olay kapansın diye kadına 25 bin TL ödediğini ve bunun da ceza dosyasına yansıyan deliller arasında buluduğunu” söyledi.

Ayrıca “Sanık hakkında olaya ilişkin yapılan idari soruşturmanın bir şekilde kapatıldığı ve adli soruşturmada da verilen takipsizlik kararına yapılan itiraz neticesinde dava açılarak sanığın cezalandırıldığı” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x