AKP, yerelde işbirliği için bu hafta Yeniden Refah Partisi ve BBP ile görüşecek

AKP’nin yerel seçimde işbirliği için bu hafta Yeniden Refah Partisi ve Büyük Birlik Partisi (BBP) ile görüşmesi bekleniyor.

Alınan bilgiye göre, AKP ve MHP arasında Cumhur İttifakı çatısı altında 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde işbirliği yapılacak büyükşehir, il ve ilçelerin belirlenmesine ilişkin çalışma tamamlandı.

AKP yerelde işbirliği heyeti, bu kapsamda 14 Aralık’ta BBP heyetiyle de görüştü.

AKP ile Yeniden Refah Partisi arasında şu ana kadar genel başkanlar düzeyinde gerçekleşen görüşmelerin, bu hafta heyetler düzeyinde yapılması planlanıyor. Yeniden Refah Partisi, AKP heyetiyle yapılacak görüşmeler sonucunda oluşacak işbirliğinin çerçevesine göre Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday çıkarıp çıkarmamaya ilişkin kararını verecek.

TIKLAYIN – Erdoğan, Yeniden Refah Partisi’ni yerel seçimlerde işbirliğine ikna edebilecek mi?

BBP heyeti ile bu hafta yapılacak görüşmede, aynı çerçevede başta büyükşehirler olmak üzere illerdeki işbirliği durumu netleştirilecek. BBP heyeti görüşmeye, 2019 yerel seçim sonuçları, BBP ve diğer partilerin bu seçimde belediye meclis üyeliklerinde aldığı oy oranları ile 2023 genel seçimlerinin sonuçlarının mukayese edildiği çalışmayla gidecek. (AA)

TIKLAYIN – Destici: BBP kendi adı ve amblemiyle seçimlere katılacak güce sahip ama Cumhur İttifakı’nın da parçasıyız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x