Yıkanmış Ayakkabıları Kurutmanın Yanlış Yolu ve Doğrusu…

Ayakkabıları Kurutmanın Yanlış Yolu

Bu yüzden bazen, ıslak ayakkabıları dikkatsizce kurutucya attığımızda şehirdeki evimizin her yerinde yankılanan “güm-güm-güm” sesini duymayan yoktur. ..Ayakkabıların ve kurutucunun uzun ömürlü olması için bu yöntem çok akıllıca değildir.

Ayakkabı Kurutmanın Doğru Yolu

İşte,ayakkabılarınızı kurutmanın sessiz ve kolay bir yolu. Ayakkabınızın iplerini düğümleyin ve kurutucunun çekmecesinden dışarı bırakın. Dışarıda kalmasına dikkat edin.
Bu şekilde ayakkabılar hareket etmeyecektir. Düşük veya ısısız ayarda kurutun. Düşük ısıda bir döngüden sonra artık neredeyse yeni gibi olan ayakkabılarınız tamaman giymeye hazır…

Ayakkabıları Güvenle Kurutmanın Alternatif Yolları
Spor ayakkabılarınızı vardiya boyunca kurutucuda çalıştırma riskini almak istemiyorsanız, bu sessiz ve topaklanmayan bir işlem olsa da, ayakkabılarınızı kurutmak için birkaç seçeneğiniz daha var.

İçeride doğrudan güneş ışığı alan, iyi havalandırılan bir yerde açık havada kurumasına izin verin.
Ilıman ve ılık yağışların olmadığı günlerde, kurumayı biraz daha hızlandırmak için onları dışarıda güneşin altına koyun.
Islak ayakkabıların içini toplanmış gazete parçalarıyla doldurun. Malzeme çok emici olduğundan gerekli kuruma süresini potansiyel olarak azaltabilir. Ayakkabılarınız çok ıslanmaya başlarsa, küflenmeye başlamadıklarından emin olmak için çarşafları yaklaşık saatte bir değiştirin .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x