Ünlü Sunucu “Geceleri Ağzını Bantlayarak Uyuduğunu” Açıkladı! Bakın Bunu Ne İçin Yapıyormuş?

2021 yılının Eylül ayında 6 cm’lik tümörün alınması için mastektomi ameliyatı geçirmeden önce kanser teşhisi konulan Julia Bradbury, “sağlığınızı iyileştirmenin en iyi yolunun burnunuzdan nefes alarak nasıl uyuyacağınızı öğrenmek olduğunu” söyledi.

‘Hepimiz çok hızlı nefes alıyoruz ve ağzımızdan nefes alma eğilimindeyiz ve bu sağlığımız için iyi değil.

‘Sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şey burnunuzdan nasıl nefes alacağınızı öğrenmektir ve bazı insanlar ‘Burnumdan nefes alamıyorum, tıkandı’ diyecektir.

Geceleri burnumdan nefes almamı teşvik etmek için geceleri ağzıma bir bantla uyuyorum, küçük, ince bir bant.

‘Bu sadece burnumun altından alt dudağımın altına kadar uzanan küçük bir bant parçası. Ve bu sadece gece boyunca burundan nefes almamı kolaylaştırdığı anlamına geliyor.’

Kanser teşhisini atlattıktan sonra Mutlu Yürü adlı bir kitap yazıp yayınlayan Julia, eğer gergin olursanız gün içinde pratik yapabileceğinizi ekledi.

Şöyle devam etti: ‘Dizüstü bilgisayarınızın başında otururken küçük bir bant yapıştırın ve nasıl hissettiğinizi görün.’

Sağlık uzmanları burnunuzdan nefes vermenizin toz parçacıklarını, alerjenleri ve polen parçacıklarını filtrelediğini, havayı ısıtıp nemlendirdiğini, akciğerlerinizin işini kolaylaştırdığını ve vücutta oksijen dolaşımını iyileştirdiğini söylüyor.

Ayrıca ağızdan nefes almanın alerjik reaksiyonlar, astım, diş çürüğü, diş eti iltihabı, uyku apnesi ve diş veya çene anormallikleri ile bağlantılı olduğu görülmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x