LinkedIn profilinizi yapay zeka ile düzenleyebilirsiniz!

Yazma önerileri, LinkedIn’in aksi takdirde doldurulması “göz korkutucu” hissedebileceğini söylediği temel profil alanlarını doldurmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor: her profilin üst kısmındaki “hakkında” ve “başlık” bölümleri. Artık yeni “geliştirme” aracıyla, LinkedIn Premium aboneleri deneyimlerine dayalı açıklamalar oluşturabilecek.

Şirket, ChatGPT’ye güç veren OpenAI modellerinin aynısını kullanan aracın “benzersiz tarzınızı” korumayı amaçladığını ve iş deneyiminiz ve becerilerinizin yanı sıra LinkedIn’in kendi “içgörülerinden” yararlanacağını söylüyor. LinkedIn tarafından sağlanan tamamlanmış bir “hakkında” bölümü örneğinde, araç, bir kişinin iş deneyiminin neredeyse bir ön yazının başlangıcı gibi okunan birinci şahıs bir özetini oluşturdu.

LinkedIn ayrıca yapay zeka ile yazılmış iş tanımlarını test etmeye başladığını da söylüyor. Bu durumlarda, işe alım yöneticilerinin iş unvanını, şirket adını ve diğer birkaç temel ayrıntıyı doldurması yeterli olacak ve LinkedIn ilgili iş tanımının ayrıntılı bir taslağını oluşturacak.

LinkedIn profilinizi yapay zeka ile düzenleyebilirsiniz!

Şirket, AI yazma özelliklerini nihai bir üründen çok bir başlangıç noktası olarak konumlandırıyor. Her iki durumda da LinkedIn, kullanıcıların doğruluğu kontrol etmek için AI tarafından oluşturulan metni gözden geçirmesi ve düzenlemesi gerektiğini söylüyor. Ancak şirket, her ikisinin de LinkedIn ile ilgili daha sıkıcı yazma görevlerinin bazılarından kurtulmak isteyen üyeler için büyük bir zaman tasarrufu sağlayabileceğini belirtiyor.

Bu yazma araçları, LinkedIn’in üretici yapay zekaya ilk girişi değil. Şirket ayrıca kısa bir süre önce yapay zeka ile yazılmış metinlerin yanı sıra bireysel LinkedIn “uzmanlarının” katkılarına dayanan “işbirlikçi makaleler” yayınlamıştı. Şirket başka yerlerde üretken yapay zeka ile ilgili konulara ayrılmış yeni çevrimiçi kurslar da ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir