Altcoin piyasasından son gelişmeler

Investing.com – Altcoin piyasasında günün öne çıkan gelişmelerinden bir haber özeti derledik.

VeChain milyar dolarlık Çin pazarına adım atıyor

2021’de kurulan bir moda markası olan Blockmeme, benzersiz doğal estetiğiyle el çantası ve moda aksesuarları üreterek yeni nesil tarafından tercih edilen tasarımlara odaklanıyor. VeChain sahteciliğe karşı doğrulama çözümüyle tüm Blockmeme ürünlerinde kullanılmak üzere şirketle bir ortaklık anlaşması imzaladı. Blockmeme, her ürüne gömülü bir çip koyarak şirketin orijinal tasarım ve telif hakkı korumasını garanti altına almak istiyor. 

Blockmeme kurucusu Sandy Pan, Blockhain teknolojisinin markanın vizyonuyla uyumlu olduğunu söylerken daha güvenli bir alışveriş deneyiminde yardımcı olacağını aktardı. Bu noktada VeChain, şirket için Blockchain çözümü sunarak markanın orijinalliğini korumasına ve standartın üzerinde bir uygulama geliştirmesine yardımcı olacak. 

Cardano, geçen ay önemli bir Blockchain büyümesi gerçekleştirdi

Cardano Vakfı’nın yayımladığı verilere göre geçen ay ağda 8 milyondan fazla yerel token ile Blockchain ağı üzerindeki yerel varlıklar %2’nin üzerinde arttı.

Bunun yanında Cardano ağı üzerindeki cüzdan sayısı da geçen ay itibariyle 4 milyon adedi  geçti. Ağda kilitlenen toplam değer ise Mart sonu itibarıyla 380 milyon ADA’ya yaklaşarak yeni bir zirve kaydetti. 

Cardano ağındaki istikrarlı büyümeye rağmen ağın yerel varlığı, uzun süredir bu başarıya göre fiyatlanmıyordu. Ancak ADA tokeni de Mart ayı boyunca iyi bir performans sergiledi. Mart ayının ortasına kadar 0,3 dolar gerileyen ADA, ayın geri kalanında yükselişle geçerek %30 değer artışıyla 0,4 dolar direncine kadar yükseldi. 

Shiba Inu’nun kilitli toplam değeri %70 düştü

En büyük Shiba Inu havuzu olan Uniswap V3’teki SHIB-WETH (%0,3) havuzu şu anda 1,8 milyon dolara geriledi. Bu havuzdaki kilitli toplam değer rekoru 10,8 milyon dolar iken önemli bir düşüş kaydedildi. Bununla birlikte havuzdaki token miktarının düşüşüne bağlı olarak Shiba Inu havuzunun yıllık getirisi (APY) arttı.

Merkezsiz borsalarda listenen varlıkların likiditesinin düşük olması ticareti ve token fiyatını olumsuz etkileyebileceğinden varlıkların likiditesi artırmak için kilitlenecek varlıkların yıllık getirisi yükselir. 

Shiba Inu havuzundaki TVL’nin düşmesiyle birlikte SHIB’in yıllık getirisindeki artış yatırımcıları için cazip gelebilir ve yüksek getiriye bağlı olarak Uniswap ağı üzerinde SHIB havuzunun yeniden dolmaya başlayacağı görülebilir. 

Shiba Inu ekosistemiyle ilgili başka bir gelişme ise büyük merkezi borsalardan Crypto.com’un BONE ve SHIB tokenlerine bağlı işlemleri başlatacağını duyurması oldu.

Crypto.com, platformunda BONE/SHIB işlem çiftini açarak büyük kripto borsaları arasında bir ilke imza attı. Borsa, aynı zamanda Shiba ekosistemi için de önemli bir hizmet sunmaya başlayacak. 

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir